USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Guaratuba By Candeias Guaratuba Español Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Português Guaratuba By Candeias Guaratuba Русский Svenska Türkçe
  • Kontakt

Guaratuba By Candeias

Guaratuba By Candeias 3*

 Wi-Fi
 24-timmars tjänster

24-timmars reception

 Simbassäng

Utomhusbassäng

 Mat/Dryck

Restaurang

 Luftkonditionering
 Husdjur

Husdjur tillåtna


Hotellet Guaratuba By Candeias ligger ungefär 10 minuter med bil från Ferry Boat Guaratuba Caioba och 3 km från Igreja Matriz Nossa Senhora do Bom Sucesso 1768. Detta 3-stjärniga hotell har också en parkering.

Morro do Cristo ligger också 2 km från hotellet. Känn dig i total harmoni med naturen genom att besöka Praca Coronel Alexandre Da Silva Mafra, cirka 25 minuters promenad från boendet.

Restaurangen Bom Apetite 3 är också belägen inom några kvarter från By Candeias.

  • Lokala sevärdheter
  • Assembly of God ADMCO Guaratuba
    2,5 km
  • Cristo Redentor
    2,1 km
  • Praca Coronel Alexandre Da Silva Mafra
    2,4 km
  • Brejatuba Beach
    1,7 km
  • Guaratuba Beach
    550 m
  • Parque Nacional de Saint-Hilaire
    1,4 km
  • Vapor Sao Paulo
    1,4 km
  • Igreja Nossa Senhora do Perpetuo Socorro
    1,2 km
  • Morro do Cristo
    1,5 km

Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • Helt rökfritt
  • Wi-Fi
  • Parkeringsplats på hotellet
  • Säkerhetsfack
  • 24-timmars reception
  • Husdjur tillåtna

Mat och drycker

  • Restaurang

Aktiviteter och avkoppling

  • Utomhusbassäng
  • Trädgård

Service

  • Rumsservice

På rummet

  • Luftkonditionering
  • Gratis toalettartiklar
  • LCD-TV

Hotellregler

Incheckning: från 14:00 till 23:00
Utcheckning: från 08:00 till 10:00

Vanliga frågor

  • 🚗

    Var kan jag parkera min bil under vistelsen på hotellet Guaratuba By Candeias?

    Gäster på hotellet Guaratuba By Candeias kan parkera sina fordon på parkering.
  • 🕗

    Vad är det senaste vi kan checka ut på det 3-stjärniga hotellet Guaratuba By Candeias?

    Gäster på det 3-stjärniga hotellet Guaratuba By Candeias måste checka ut vid 10:00.
  • ❓

    Är det tillåtet att ta med husdjur på det 3-stjärniga hotellet Guaratuba By Candeias?

    Du kan bo på det 3-stjärniga hotellet Guaratuba By Candeias med dina husdjur.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Ditt betyg

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-10-22
2026-10-23

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
Guaratuba By Candeias, Brasilien

Rua Portugal, Guaratuba, Brasilien

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © hoteisdoparana.com

All rights reserved